anna litwic

Anna Litwic

Radca prawny

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu w Cambridge oraz Prawa Niemieckiego i Europejskiego Uniwersytetu w Kolonii. Uprawnienia radcy prawnego uzyskała w 2005 roku. Wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Partner w Kancelarii od 2006 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze podmiotów gospodarczych, w tym spółek o złożonej strukturze właścicielskiej oraz z udziałem kapitału zagranicznego. Międzynarodowe doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanej Kancelarii Prawnej Schellenberg and Haissly w Zurychu w Szwajcarii, gdzie między innymi uczestniczyła w projekcie ds. kont nieaktywnych, który był koordynowany przez konsorcjum największych banków szwajcarskich przy współudziale Sądu Arbitrażowego w Zurychu.

Mecenas Anna Litwic wspiera klientów w szeroko pojętych sprawach korporacyjnych, na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Celem świadczonego doradztwa prawnego dla firm jest zapewnienie ich bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania. Doradza przy prawnych aspektach inwestycji kapitałowych oraz posiada wieloletnią praktykę w zakresie prawnych aspektów rynku kapitałowego.

Specjalistka oraz praktyk procesowy z zakresu prawa medycznego. Przez wiele lat kierowała działami prawnymi medycznych spółek kapitałowych, pełniąc jednocześnie kolejno funkcje prokurenta oraz członka zarządu ds. formalno – prawnych. Posiada praktyczną znajomość oraz doświadczenie w zakresie różnorodnych aspektów zakładania oraz prowadzenia działalności medycznej, obejmującej zarówno zagadnienia biznesowe, jak i formalno-prawne. Ze względu na bogatą praktykę jest cenionym przez klientów ekspertem, posiadającym wszechstronną wiedzę o rynku medycznym i rynku kapitałowym.

SPECJALIZACJE

  • Prawo korporacyjne i gospodarcze
  • Transakcje kapitałowe
  • Rynki kapitałowe
  • Prawo cywilne
  • Prawo medyczne