pani1

Ewelina Półgęsek-Maroszek

Radca prawny

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 2006 roku. W latach 2007 – 2011 odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Od 2011 roku wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. W 2011 roku uzyskała najlepszy wynik egzaminu radcowskiego w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Ukończyła podyplomowe studia z zakresu prawa autorskiego i nowych technologii (Uniwersytet Gdański).

Doświadczenie zawodowe zdobyła dzięki współpracy z wiodącymi kancelariami działającymi na terenie Trójmiasta, z którymi współpracowała od roku 2006 do 2008. Z Kancelarią Litwic&Litwic Sp. p. współpracuje od 2008 roku.

Ewelina Półgęsek – Maroszek specjalizuje się w prawie handlowym oraz prawie cywilnym, z uwzględnieniem spraw procesowych. Ma doświadczenie w kompleksowej obsłudze spółek prawa handlowego, w tym w zakresie przekształceń, podziałów i łączeń. Doradza również przedsiębiorcom w ich bieżącej działalności, w szczególności w zakresie prawa korporacyjnego i gospodarczego.

Zdobyła unikatowe doświadczenia w ramach wieloletniej współpracy z przedsiębiorcami z branży IT oraz FinTech.

Prowadzi obsługę prawną również w języku angielskim

SPECJALIZACJE

  • Prawo autorskie i nowych technologii
  • Prawo cywilne
  • Prawo gospodarcze
  • Prawo korporacyjne
  • Prawo pracy